Brama do świata fotografii studyjnej. To najkrótszy opis tego unikalnego produktu, jaki możemy podać. Kompaktowy, niedrogi i przystępny gadżet, który może rozszerzyć możliwości smartfona** oraz pobudzić to eksperymentowania i odkrywania świata fotografii na nowo.

 

quadralite

 

A1 jest wyposażony w lampę LED i może służyć jako przenośne źródło światła ale nie jest to najważniejsza cecha tego urządzenia. Przede wszystkim A1 to samodzielna lampa błyskowa o maksymalnej mocy 8Ws, która może być bezprzewodowo zsynchronizowana z aparatem smartfona. Możliwość fotografowania z wykorzystaniem flesza zewnętrznego to nowość w świecie mobilnej fotografii. Łatwość z jaką można korzystać w dodatkowego oświetlenia zwiększa kreatywność i pobudza do eksperymentów. Ponadto A1 wyróżnia się pełną integracją z systemem bezprzewodowego sterowania i wyzwalania lamp Quadralite i Godox. Aby w pełni wykorzystać możliwości jaki daje A1 należy zainstalować aplikację Godox Photo App w swoim smartfonie. A1 w połączeniu z aplikacją ostatecznie przekształci twój telefon w aparat, który pozwoli na wykorzystywanie dodatkowych źródeł światła w studiu i poza nim.

 

 

ProductProductProductProductProductProduct

 

Fotografowanie z wykorzystaniem lampy Quadralite A1

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

W tym poradniku udzielę kilku rad, jak zrobić dobre zdjęcie portretowe z wykorzystaniem Waszego iPhone’a oraz dedykowanej lampy Quadralite A1. Na wstępie zaznaczę, że nie będzie to poradnik o wymyślnych sesjach zdjęciowych, w których potrzebna będzie tona sprzętu. Zaproponujemy wam pomysł i pokażemy ciekawe inspiracje na klimatyczne zdjęcia, które bez żadnego wysiłku można wykonać w zaciszu domowym.

 

1. Sprzęt

Nie będę rozwodzić się nad tym, jaki sprzęt będzie najlepszy. Zdjęcia w poradniku zrobione są smartfonem, a nie wypasionym sprzętem za miliony monet. Przy tej sesji wykorzystana została również lampa Quadralite A1 oraz smartfon*. Dodatkowo możecie zaopatrzyć się w blendę – jest lekka, niewielkich rozmiarów i na pewno przyda się przy tego typu fotografii.

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

2. Miejsce

Myślicie sobie pewnie, że aby wykonać dobre zdjęcie portretowe, potrzebne jest specjalnie do tego stworzone otoczenie. Nic bardziej mylnego. Nasza mała sesja odbyła się w domu. Tak naprawdę, jedyne co jest Wam potrzebne w przypadku doboru miejsca, to kawałek podłogi i ściana. Najlepiej w neutralnym kolorze, np. białym. Większość smartfonów wyposażona jest w obiektywy szerokokątne i nie ma możliwości rozmycia tła. Dlatego ważne jest, by powierzchnia za modelem nie posiadała żadnych niepotrzebnych detali. Warto o tym pamiętać, by przy etapie postprodukcji nie martwić się o to, czy tło jest czyste i nie ma na nim nic, co by nam przeszkadzało.

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

3. Kadry

Bawcie się robieniem zdjęć! Im bardziej zróżnicowane kadry, tym ciekawiej. Nie ma tu złotej zasady. Chodzi o wykorzystanie potencjału naszego urządzenia oraz sprawdzenie siebie w roli profesjonalnego fotografa portretowego. Jeżeli czujecie, że wykorzystaliście już wszystkie pomysły na portret domowy, wyjdzcie na zewnątrz. Quadralite A1 ma tę przewagę nad innymi lampami, że ma niewielki rozmiar. Bez problemu schowamy go w kieszeni i wykorzystamy w plenerze. Spokojnie odnajdzie się w roli głównego źródła światła. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej.

 

 

Podsumowanie

Do wykonania pięknego portretu w domu, czy plenerze nie potrzebne jest studio i profesjonalny sprzęt. Wystarczy Wasza kreatywność, kilka prostych trików i nasza lampa Quadralite A1 do zadań specjalnych i klimatyczny portret gotowy!

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

Zdjęcia: Jakub Kaźmierczyk. Modelka: Klaudia Gogol

*W tej chwili dedykowana aplikacja do Quadralite A1 dostępna jest tylko na platformy iOS.

 

Quadralite A1 może być używany jako:

 • Niezależna, wyzwalana bezprzewodowo lamp błyskowa, która sprawia, że wykonywane zdjęcia będą wyglądały jeszcze lepiej.
 • Dodatkowe oświetlenie LED (ciągłe).
 • Bezprzewodowy wyzwalacz lamp Quadralite i Godox (sterujący lampami błyskowymi i panelami LED), który poszerza możliwości i pobudza kreatywność.
 • Łatwy w obsłudze i wygodny bezprzewodowy kontroler lamp Quadralite i Godox, który dzięki specjalnie opracowanej aplikacji przekształci smartfon w prawdziwe centrum sterowania całym studiem.

 

 

Górna powierzchnia A1 wyposażona jest w mały, ale czytelny ekran OLED, który pokazuje podstawowe informacje o stanie urządzenia. Trzy przyciski umieszczone po prawej stronie panelu pozwalają uruchomić błysk testowy, włączyć oświetlenie LED i włączyć/wyłączyć urządzenie. Poza nimi znajduje się tam koło nastawcze i dodatkowy przycisk służący do zmian w parametrach pracy A1. Przednia strona zawiera lampę błyskową i diody LED. Dolna część jest wyposażona w gwint 3/8 ", który jest kompatybilny z większością akcesoriów studyjnych, statywów i uchwytów. Tylna ścianka posiada magnes, który ułatwia mocowanie urządzenia do metalowych powierzchni.

 

Cechy produktu

 • wbudowany moduł Bluetooth 4.0 o maksymalnym zasięgu 50 m, zapewniający bezprzewodową komunikację ze smartfonami dzięki Godox Photo App,
 • może być używany jako samodzielna, bezprzewodowa lampa błyskowa, oświetlenie LED lub sterownik innych lamp,
 • wbudowany moduł bezprzewodowy Quadralite Navigator X 2.4 GHz (urządzenie może być używane w trybie Slave lub Master),
 • wbudowany moduł bezprzewodowy Quadralite LED Remote 433MHz (pozwala na sterowanie panelami Thea LED),
 • niewielkie rozmiary oraz niska waga ułatwiają przechowywanie i transport,
 • wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 1Ah, który pozwala wykonać ok. 700 błysków z pełną mocą,
 • oświetlenie pilotujące o mocy 1W oraz błyskowe o mocy 8Ws z pięciostopniową regulacją (1/1 – 1/16),
 • temperatura barwowa błysku wynosząca 6000K±200K,
 • wyposażony w uniwersalny gwint 3/8 "i magnes do szybkiego i łatwego montażu.

 

* Quadralite A1 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi urządzeniami systemu Quadralite Navigator X i Godox X.

 

Kompatybilne telefony

Quadralite A1 i Godox Photo App są zgodne z następującymi smartfonami:  
iOS iPhone 5s, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus
Android

HUAWEI Mate9 Pro, HUAWEI mate9, HUAWEI p10, HUAWEI p10plus,

SAMSUNG S8, SAMSUNG S8+, SAMSUNG Note 8, SAMSUNG s9, SAMSUNG s9+

Ta lista zawiera tylko modele kompatybilne z lampą Quadrlaite A1 oraz aplikacją Godox Photo App. Jeśli Twój telefon nie jest tu wymieniony to znaczy, że nie ma możliwości używania go wraz z lampą A1.

Aplikacje Godox Phto App dla systemu iOS należy pobrać ze sklepu Apple App Store i zainstalować na swoim smartfonie

 

Instrukcja obsługi

Quadralite A1 (EN/PL) Plik do pobrania

 

Relacja z premiery i pierwszych testów Quadralite A1

Tydzień temu odbyła się pierwsza w Europie prezentacja nowej lampy do smartfonów - Quadralite A1, na którą zaprosiliśmy przedstawicieli mediów, blogerów, fotografów oraz naszych kluczowych kontrahentów. Goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z A1, ale też z innymi produktami, które oferuje marka Quadralite. Głównym tematem spotkania była jednak nowa lampa oraz jej unikalne cechy i wynikające z nich możliwości jakie oferuje swoim użytkownikom. Uczestnicy mogli sami sprawdzić i przetestować w praktyce to, jak wiele do fotografii smartfonami może wnieść ta bezprzewodowo sterowana lampa błyskowa.

Do dyspozycji Gości oddaliśmy trzy w pełni wyekwipowane stanowiska studyjne. Można było sprawdzić A1 zarówno w roli lampy bezprzewodowej do smartfonów jak i poręcznego sterownika do zarządzania oświetleniem używanego w profesjonalnym studiu. Testy były połączone z warsztatami prowadzonymi przez Jakuba Kaźmierczyka, który w prosty i przystępny sposób pokazał jak ujarzmić A1 i skutecznie używać jej do oświetlania fotografowanej sceny. Zobaczcie sami jak nasza impreza wygadała okiem kamery filmowej:

 

 

Już podczas samej premiery Quadralite A1 doczekaliśmy się wielu bardzo pozytywnych komentarzy od naszych Gości. Wspominali, że na początku ostrożnie podchodzili do samego pomysłu lampy błyskowej dla smartfonów, ale ich nastawienie zmieniło się diametralnie po prezentacji i pierwszych testach. W swoich wypowiedziach podkreślali ogromny potencjał jaki drzemie w Quadralite A1 oraz łatwość obsługi i niewielkie rozmiary sprzętu. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak tylko przytoczyć słowa samych Gości:

 

„Jednym słowem, więcej światła to lepsza jakość obrazu i wyraźniejsze zdjęcia. A dzięki modelowi A1 mamy ze sobą dodatkowe oświetlenie, które po prostu czeka, by z niego skorzystać.”

Michał Chrzanowski, fotopolis.pl

 

„Jako dodatkowa lampa błyskowa do smartfona to ciekawe urządzenie, które zabierzesz ze sobą gdzie tylko chcesz ponieważ mieści się w kieszeni. Dzięki niej możesz dodać czegoś więcej do zdjęć robionych Twoim smartfonem, szczególnie w przypadku złych warunków oświetleniowych.”

Michelle Peeters, photofacts.nl

 

„Quadralite A1 to na pozór prosta lampa błyskowa do telefonu, której celem jest poprawienie jakości zdjęć smartfona w słabych warunkach oświetleniowych. Na pozór, gdyż urządzenie to kryje w sobie znacznie ważniejsze funkcje.”

Maciej Smyl, optyczne.pl

 

Specyfikacja produktu

Model Quadralite A1
Product type Wireless flash/controller
Compatible with Smartphone with installed Godox Photo App
FLASH
Max energy output 8Ws
Guide number 8.1
F-stop (@1m, 100ISO) 5.6 5/10
Color temperature (@max energy) 6000K±100K
Energy range 5 f-stops (1/1 – 1/16)
Max recycle time 2.8s
NODELING LIGHT
Lamp type LED
Max power 1W
Color temperature 6000K±200K
CRI ≥94
WIRELESS CONTROL AND COMMUNICATION
Bluetooth module Built-in
Core  4.0
Range  50m
Quadralite Navigator X transmitter/receiver Built-in
Modes Slave/Master (only via Godox Photo App)
Range 80m
Frequency 2.4GHz
Channels 32
Groups 16
Compatible with Quadralite Atlas, Reporter, Stroboss And Pulse Pro X flashes
Quadralite LED Remote transmitter Built-in
Modes Master (only via Godox Photo App)
Range 20m
Frequency 433MHz
Channels 16
Groups 6
Compatible with Quadralite Thea LED panels
POWERING
Power source 3.8V/1Ah Lithium-ion battery (built-in)
Battery capacity up to 700 full power flashes
MISCELLANEOUS
Sync socket 2.5mm Jack
Cooling Passive
Display OLED
Ready indicator Visual
Operating temperature range +10ºC to +50ºC
DIMENSIONS
Lenght x Width x Height 80x23x65mm
Weight 110g

 

X Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania jej zasobów. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej informacji o plikach cookies i metodach ich wyłączania można sprawdzić w polityce prywatności i plików cookies.